пʼятниця, 4 грудня 2015 р.

Як комунальні служби не хочуть щоб їх контролювали

Постановою Київської міської ради №284/284  від 9 жовтня 2014 року у мешканців Києва з'явилась можливість контролювати виконання робіт комунальними службами міста та вносити пропозиції громади щодо поліпшення міста.

Це рішення стало ініціативою міського голови Віталія Кличка та його команди, він дійсно хоче чути людей. У Святошинському районі міста реформатором цієї ідеї - став депутат Київради VII скликання Вадим Пишняк.

Об'єднання громади - дуже важка справа. У людей немає довіри ні до кого та ні до чого, брати на себе обов'язок піклуватись про власний багатоповерховий будинок не кожному під силу. Багато хто з мешканців звик, що влада прийде і щось зробить, десь там, під вибори.

Введення інституту Уповноважених осіб з питань ЖКГ має на меті простими словами- контроль за наданням послуг з боку ЖЕДів, щоб не було постійних протягів у вікнах та дверей, що ніколи не закриваються, обшарпаних стін парадних, зношених вщент труб, сходів, що обвалюються та пацюків з тарганами  мешкаючих у вічно поновлюваному сміттєзвалищі будинку.


Першими Уповноваженими особами з питань ЖКГ, що змогли знайти в собі сили опікуватись  багатоповерховими будинками в яких живуть, відстоювати права та інтереси мешканців перед комунальними службами та об'єднувати навколо себе інших стали Олександр Фесенко, Тетяна Остромогильська, Сергій Лук'яненко. До таких стали доєднуватись ініціативні групи мешканців навколишніх будинків.  За пів року протистоянь з ЖЕДами та КП "Керуюча Компанія" було налаштовано крихкий місточок через ту величезну прірву "радянського нічогонеробства", "робимо за окрему плату", "і шо ви хочете, грошей нема" виключно завдяки постійному контролю з боку депутата Вадима Пишняка. Аккордним моментом цієї роботи було створення Рад Уповноважених осіб при ЖЕД - 4, ЖЕД- 5, ЖЕД - 8.
З переобранням депутатів Київради Уповноважені особи роботу не припинили, чим постійно створюють незручності  працівникам ЖЕДів та КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району м. Києва" долучаючи до своєї роботи   новообраних депутатів та невпинно контролюючи виконання робіт комунальними підприємствами та підприємствами, що обслуговують їх домівки.

Знаковою подією не бажання комунальних служб бачити і чути громаду стало звичайне засідання Ради Уповноважених осіб з питань ЖКГ у приміщенні актового залу ЖЕД - 5.
За п'ять робочих днів до засідання Голова Ради Уповноважених осіб Сергій Катишев повідомив заявою про подію всіх обов'язково присутніх осіб, а саме: Уповноважених осіб,  КП "Керуюча Компанія", ЖЕД- 5, Голову Святошинської РДА та діючого депутата Київради Меліхову Тетяну, яка працює у Святошинському районі.


КП "Керуюча Компанія" повідомили, що мають важливі нагальні справи типу написання звіту і що колись у майбутньому слід чекати листа з відповіддю щодо присутності на засіданні. По секрету, повідомили, що декілька будинків не внесли до списку на капітальний ремонт у 2016 році (чи злякались контролю за використанням коштів на ремонт?).

У  РДА незрозуміла справа, голови ніколи немає на місці, а листування затягнулось ще з довиборних часів. Та ще й власний ремонт у приміщеннях, з постійними переїздами канцелярії, зривають строки. Не до людей їм, не до людей.

Відомий своєю креативністю викручуватись з позаштатних ситуацій "побілимо де пофарбовано" ЖЕД-5 -  всі інженери на чолі з виконуючим обов'язки начальника вирішують найважливіше денне питання - заміна вікон у кабінетах. Краще б замінили вікна у парадних будинків або хоча б скло у фіранки повставляли.
Залишена для охорони приміщення працівниця всіляко намагалась не допустити до приміщення Раду Уповноважених осіб. Просила залишити приміщення, сварилась, а під кінець "підперла" стільцем двері з зовнішньої сторони так, щоб звідти не могли вийти. Довелось викликати поліцію.

Всі ці спроби змусити громаду відступити від наміченого були марні. Засідання відбулось. Було обговорено всі питання з порядку денного, Уповноваженні особи доповіли про стан будинків та підготовку до зимового періоду. Склали протокол засідання, внесли пропозиції та побажання. Поставили перед депутатом Київради завдання.

Поставлені нові задачі тепер уповноважені будуть допитуватись куди зникли зі списків на капітальний ремонт будинків ті будівлі, які щонайперше потребують ремонту. Задавати питання керуючий дирекції щодо виконання висотних робіт та стану з пошуком каменяра, адже навесні потрібно лагодити ганки.

Питань до вирішення ще багато, ініціативні групи та Уповноважені особи намагаються зробити все можливе та неможливе, щоб поліпшити стан будинків.
Мешканці Святошинського району не залишайтесь осторонь загальноміських проблем свого району, долучайтесь до обговорення в соціальних мережах. Приходьте на зустрічі ініціативних груп, вносьте свої пропозиції та побажання та втілюйте в життя ідеї для кращого життя.

фото сміттєзвалища

Немає коментарів:

Дописати коментар