вівторок, 5 січня 2016 р.

Благодійність за "таксою"

Каждый труд должен быть справедливо оплачен,
      в противном случае он превращается в эксплуатацию. 
 Али Апшерони 


Кредитний майдан пролунав на всю країну і під завісою цього дійства почали коїтись різного роду фінансові і не тільки махінації. З одного боку позичальники зовсім не валютних кредитів "на хвилі" перестали вносити плату по рахункам забуваючи при цьому, як мінімум, отримати консультацію у юриста. З іншого боку певні персонажі вирішили згадати буремні 90-ті роки відбираючи майно у позичальників.

Арбітром цих всіх дій виступають журналісти, громадські діячі та правозахисники. Права та обов'язки журналістів чітко регламентовані відповідно до кодексу журналістської етики:
-  Журналіст відповідальний перед глядачем, слухачем, читачем.
-  Не вдається до протизаконних методів отримання інформації
-  Журналіст у своїй професійній поведінці не має права ставити особисті інтереси понад усе.      Замовчування чи поширення ним інформації шляхом одержання незаконних винагород або      подання її як такої, що містить наклеп, упередженість, неогрунтовані звинувачення, -неприпустимі
Тобто, стаючи на бік однієї із сторін будь якого  конфлікту така особа виходить за рамки журналістської етики і фактично порушує правила, чим ставить під сумнів роботу всіх колег, що працюють у тому ж напрямі.

Журналістів, які висвітлюють проблеми потрапивших в скруту позичальників, небагато. Робота з такими особами, які не сплачують кредит, специфічна. Деяких журналістів запрошують заради тимчасово виграної справи, позують для гарної картинки та рейтингу, бо оприлюднення певних моментів "псує" репутацію банків. Зазвичай це замовні матеріали, певного характеру і сумнівної об'єктивності.

Нещодавно сталась така історія з виселенням однієї родини з приватного будинку в м. Бровари, на яку запросили журналістку, працюючу "за встановлення справедливості в рамках іпотечного кредитування".

Ініціативна група  під керуванням Ірми Крат  блокувала та всіляко забороняла власникам за документами зайти в приміщення про це свідчить безліч відеозаписів в ютюбі та на сторінках соціальних мереж. Святкування короткострокової перемоги із засвідченням документа про реєстрацію родини в спірному будинку:
В цей час ТОВ "Кей Колект" розуміючи, що працювати за налагодженою схемою виселення іпотечних позичальників не вийде - тимчасово відступили.

У цьому випадку не праві обидві сторони і по закону мали б діяти інакше, але одним треба, щоб їх боялись - іншій самопіар.

Відповідно до реєстру речових прав власником будинку м. Бровари вул. Дорошенко, 45 є ТОВ "Кей Колект".  Камери вимкнуть, піар скінчиться і залишившись один на один зі своєю проблемою іпотекодавці вимушені будуть її вирішувати. Тихо, без галасу, в правовому полі.

Деяких журналістів, запрошують "навести галасу" не дати розібратись у ситуації сторонам та вирішити спірне питання. Такі журналісти зазвичай використовують соціальні мережі закликаючи спільноту долучатись до події, відстоювати ту чи іншу сторону та поширювати заангажовану інформацію.

Послуги таких журнілістів є платними. Але відкрито про це ніхто не говорить. Навіть навпаки, постійно наголошують на своїй безкористливій роботі прикриваючи цим свою заангажованість.
Будьте пильними, зважуйте кожен свій крок. П'ятихвилинне відео в youtube не варте довгих років неспокійного сну.Немає коментарів:

Дописати коментар