четвер, 4 лютого 2016 р.

Право на погіршення здоров'я

Сьогодні перебувала в суді апеляційної інстанції.

Центром обговорення в судовому засіданні стала медична довідка. Під сумнів поставлено не просто факт доказу поважної причини не явки до судового засідання особи, а факт отримання документу про хворобу!

Право встановлювати причини та походження хвороби суспільством надано медикам. Їм належить право називати хворобу, встановлювати причину та походження хвороби. Всі перебіги медичних досліджень, призначень та лікування заносять в амбулаторну карту хворого і цей документ є власністю медичного закладу. По результату лікар виписує лист непрацездатності або довідку про хворобу, що надається відповідно до п.п.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян затверженої Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 року №455 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.12.2001році №1005/6196.

Чи має право особа на погіршення стану здоров'я? 

В законодавстві України чітко визначено, що пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також відомості одержанні при його медичному обстеженні. [.] Хоча останнім часом судова влада активно нехтує цим правом людини, мотивуючи цим не тільки свою недовіру до людини, а й до медичної системи і тим самим унеможливлює право людини на погіршення здоров'я в період судової тяжби. Якщо б це правило стосувалось виключно приватних медичних закладів, але недовіра часто виказується саме державним закладам!

Отже, якщо особа вирішила надати особисту інформацію в судовому засіданні у вигляді пояснень та як доказ листок тимчасової непрацездатності чи має право суд вимагати у лікарів підтвердження факту звернення до них особи (роблячі відповідні запити до поліклініки, викликаючи лікаря в судове засідання в якості свідка), чи є неповагою до суду неявка в судове засідання у зв'язку з погіршенням здоров'я?

Тож, якщо Ви захворіли, чхайте але на судове засідання з'являйтесь, можливо тоді судді звернуть увагу на Ваше право покращувати здоров'я.

Немає коментарів:

Дописати коментар