вівторок, 27 листопада 2018 р.

Лосі нам не друзі!

Окружним адміністративним судом міста Києва скасовано заборону на вжиття заходів щодо заборони полювання на Європейського лося.
Міністерство екології та природних ресурсів не змогло довести у судовому провадженні та некоректно оформила в науковому обгрунтуванні необхідність збереження популяції лосей.
А як Ви ставитесь до подібних рішень?

вівторок, 30 жовтня 2018 р.

Про дослідження зброї


Часто слідчі органи забувають про елементарні норми зберігання речових доказів, а надто зброї, у кримінальних провадженнях до того,  як передати їх на експертне дослідження. Внаслідок чого, втрачається доказова база і з'являється додатковий шанс у адвоката обвинуваченого визнати останнього невинним вже у судовому розгляді в данній справі.

У відкритих джерелах доступно і зрозуміло описано, яким чином мають зберігатись речові докази, в тому числі зброя. Наприклад: у ІНСТРУКЦІЇ про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень  у пункті 4.12. Речові докази упаковуються окремо. При цьому повинен бути забезпечений захист їх від забруднення, пошкоджень та взаємного контакту у процесі транспортування. Дульний зріз зброї закривається чистою білою тканиною і обв'язується.

Онлайн підручники для студентів досить детально описують проблематику правильного зберігання зброї до передачі на експертне дослідження:

Особливу увагу при направленні зброї на експертизу звертають на його упаковку, яка повинна забезпечити збереження як самої зброї, так і тих слідів, які на ньому знаходяться. Зброю не можна розбирати або змащувати, так як це може утруднити експертизу або навіть виключити її виробництво.

Перебування зброї після проведення з неї пострілу в несприятливих умовах (у воді, вологому приміщенні тощо) призводить, внаслідок інтенсивної корозії, до змін мікрорельєфу каналу ствола та інших слідоутворюючих деталей і поверхонь, що може істотно ускладнити ототожнення зброї за кулею або гільзою чи зробити його взагалі неможливим.

Та найбільшого резонансу викликають дописи спеціалістів у соціальних мережах, які вкотре б’ють на сполох про те, що потрібно підвищувати обізнаність та  кваліфікацію працівників слідчих органів у щоденній роботі:






Цікаво, чи багато працівників слідчих органів дбають про якісну роботу, ретельне зберігання та транспортування речових доказів?


Сподіваємось, що розкриттів злочинів стане більше. 






пʼятницю, 28 вересня 2018 р.

Вітя??? А де ж Петя?


Історія що стосувалась свободи слова та почалась в 2017 році в маленькому містечку Черкаської обл. Смілі, нажаль продовжується.

Як розповідалось у статті Маразм? Судове свавілля? Наслідок децентралізації? Чи просто все дозволено? видання СЕКТОР ЖИТТЯ, виконуючий обов’язки міського голови м. Сміла Черкаської обл.. Федоренко В. А. звернувся с позовом до місцевого суду (справа № 703/349/17 2/703/611/17) до одного з активістів м. Сміли з вимогою сплатити йому 25 000 грн моральної шкоди за звинувачення в корупції.



Підчас відкритого судового засідання, що відбувалось  13. 04. 2017 по Цивільній справі № 703/349/17 у залі Смілянського міськрайонного суду, присутні намагались користуючись портативними відеокамерами зафіксувати дії що відбувались у відкритому судовому засіданні.
Сторони по справі були, Позивач, секретар Смілянської міської ради, його представник Адвокат, депутат Смілянської міської ради, тобто, особи публічні. Відповідач проти відео фіксації не заперечував, напроти підтримував. Інші особи присутні в залі проти відео фіксації не заперечували.
Позовні вимоги виходили з виконання Позивачем роботи виконуючого обов’язки Голови м. Сміли.

Дії були повністю законні.

Присутні в залі Інформацію про особисте життя фізичних осіб не збирали. Намагались лише зібрати та зафіксувати інформацію яку вважали для себе дуже важливою. Оскільки самі позовні вимоги, оголошені під час відкритого судового засідання, виходять із галузі захисту свободи слова.
Згідно Закону України про забезпечення права на справедливий суд та статті 11 Закону України про судоустрій і статус суддів встановлена Гласність і відкритість судового процесу.
У відкритому судовому засіданні мають право бути присутніми будь-які особи.
Особи, присутні в залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду.
Ще раз підкреслюю, Судове засідання було відкритим!
Але порушуючи всі вказані норми суддя по справі, Калашник В. П., встав на сторону представника Позивача та виніс Ухвалу, якою заборонив відео зйомку, портативними засобами судового засідання.


Згідно Довідки





цю ухвалу не можливо оскаржити в рамках цивільного процесу окремо від Рішення. А особи що були присутні в залі не є сторони по справі.

Люди відмовлялись виконувати ці дії судді, оскільки вони були незаконні, це суддю не зупинило, та він викликав наряд поліції.
Місцевими активістами не одноразово проводились акції протесту з свавілля судді але це не мало дії.






Навить з вимогами до окремих осіб.




Ще 24. 04. 2017 року ВРП отримала скаргу. На 30.07.2018 вона навіть не призначена до розгляду.




Ще більше здивувала інша відповідь ВРП. На питання Скаржника
    « Прошу Вас надати інформацію у якого саме члена Вищої ради правосуддя знаходиться моя скарга? (ПІБ та посада)»
На що Скаржник отримав відмову. Оскільки як слід з приведеної нижче відповіді ВРП, інформація про те хто саме в ВРП більше року вивчає Скаргу є службова інформація, і розголосу не підлягає навіть для Скаржника.
До речі і чиї дії зараз йому оскаржувати?
Дуже зручно, навіть не поцікавишся скільки ж за час розгляду скарги вказана посадова особа отримала Заробітної плати.




До написання цієї статті підштовхнула стаття у відомому і поважному виданні «Радіо Свобода» "Один із найкращих економістів світу про те, чому в Україні не так, як у Польщі чи Словаччині" де посилаються на думку Івана Міклоша, голови стратегічної групи радників при уряді України, заступника прем'єр-міністра, міністр економіки і міністр фінансів у чотирьох урядах Словаччини, який вважає


«– Скажу одразу, я не погоджуюся з тим, що відсутній будь-який прогрес у боротьбі з корупцією в Україні. Чимало зроблено, але треба сказати, в якій сфері. Адже є три основні сфери боротьби з корупцією. Є прозорість, щоб усе, що тільки можливо, було відкритим і публічним. Тут прогрес є. Україна має закон про вільний доступ до інформації, є багато недержавних інституцій, які відкрито й прозоро працюють.»
Цікаво як би він оцінив по 12 бальній шкалі ВІДМОВУ Заступника Начальника Управління по роботі зі зверненнями, запитами на інформацію та забезпечення організації особистого прийому громадян, -  надати інформацію - у якого саме члена Вищої ради правосуддя знаходиться скарга (ПІБ та посада) отримана ще 24. 04. 2017 ВХ. № С-2255/0/7-17 – яка як вказано самою ВРП - перебуває на попередньому вивченні та перевірці у члена Вищої ради правосуддя?
Це ми спробуємо дізнатись пізніше.


Владислав Бур.

пʼятницю, 1 червня 2018 р.

В Україні з 31,05 по 03.06 з діловим візитом перебуває Голова правління корпорації «Тяньши» пан Лі Цзіньюань


В рамках візиту відбулася його прес-конференція, під час якої пан Лі Цзіньюань розповів про історію створення компанії Tiens в Китаї, її розвиток і просуванні на міжнародному ринку а також про інвестиції в освіту.

«Ми раді повернути в Україну національний бренд міжнародного рівня. Заснований в 1995 році, який сьогодні має представництва в 190 країнах світу і використовує досвід профілактичної китайської медицини. А китайській медицині вже більше 5000 років ".

Голава Правління Тяньши розповів про створення оздоровчого комплексу Тайдзи Шен. Центр Тайцзи Шен надає всі послуги для ретельного виявлення захворювань, ефективного лікування, реабілітації та профілактики. Центр Тайцзи Шен облаштований сучасним обладнанням, на якому працюють авторитетні фахівці. Стратегія - "Один бізнес - багато крил".

Перед компанією поставлено завдання виконати соціальний обов'язок:
"Ми вийшли з суспільства і повинні йому служити, тому активно займаємося благодійністю. У створення інформаційно-демонстративних центрів ми вкладаємо близько 2 мільйонів доларів тільки в Україні. Аналогічні центри відкриються в Японії та Америці, Росії, Казахстані і Киргизіі, Мексиці, Аргентині, Бразилії , Перу, В'єтнамі, Бірмі, Індонезії і Пакистані. 40 млн сімей скористаються унікальною можливістю. Вже отримані сертифікати продукції в країнах ЄС. Наші препарати мають статус халяль і камрут ".

Також була представлена ​​програма диверсифікованого розвитку, включно з платформою електронної комерції Maya.

Високий рівень капіталізації відзначений і в готельному бізнесі. (У 2009 році TIENS Group інвестувала 1800000000. Ієн (211 млн. Євро) для участі в індустрії відпочинку, туризму а також розвитку сучасних засобів масової інформації.

«Для цієї мети TIENS Group інвестувала значні грошові
ресурси в будівництво готелів і пов'язаних з ними об'єктів.
Розробила надійний готельний бренд «All-Legend».
"Мета полягала в тому, щоб створити успішний бізнес-ланцюжок, інтегрувавши готелі, туризм, управління об'єктами нерухомості, культуру і засоби
комунікації і забезпечивши відмінну якість обслуговування гостей 
відповідно до міжнародних стандартів і високим рівнем професіоналізму "- Відзначив пан Лі Цзіньюань перед журналістами.

Ці інвестиції в кожній обраній інвестором індустрії завойовують довіру клієнтів. Високих результатів вдалося досягти завдяки зваженому і впевненому управління брендом, що є остаточним баченням бренду «All-Legend».

Також, голова правління компанії Тяньши Лі Цзіньюань, розповів про інвестиції в освіту 230 млн дол, розвиток університету Тяньши.
Пан Лі Цзіньюань є засновником Університету «Тяньюань» в Китаї, на прес-конференції було підкреслено, що Tiens докладає зусиль щодо забезпечення якості продукції, ретельно дбає про репутацію бренду і накопичує досвід роботи зі своїми партнерами.

Під час візиту в Україну голова Лі Цзіньюнь приділив особливу увагу обміну досвіду в галузі освіти. Він відвідав кілька провідних університетів Києва (це КПІ, держуніверситет ім. Шевченка) для укладення меморандуму про співпрацю. Принципово ясно висловив реалізацію стратегічної угоди і запросив делегацію відвідати університет «Тяньюань» в найближчому майбутньому. Він особисто вважає, що є два аспекти творення, які дуже важливі, один - здоров'я, а інший - освіта.
Він глибоко переконаний, що розвиток Університету «Тяньюань» є дуже затребуваним і перспективним. Лідер висловив готовність до багатостороннього і відкритої співпраці з університетом «Тяньюань".

понеділок, 26 лютого 2018 р.

Мертвонароджене обвинувачення


23.03.2017. Житомир. Богунський районний суд.

Це було чергове засідання Богунського районного суду міста за черговою скаргою Олексія Іванова на чергову постанову Житомирської місцевої прокуратури від 23.12.2016 року про закриття кримінального провадження.

Банальна черговість цих подій полягала в тому, що Житомирська місцева прокуратура неодноразово підтверджувала відсутність складу злочину в будь-яких діях [вбитого] Сергія Помазана, а рейдер Олексій Іванов через «своїх» суддів намагався ці постанови скасувати. Яким чином Олексій Іванов здійснював вплив на суддів, ми описували в попередньому випуску газети в статті «Судді проти Закону».

На початку засідання, несподівано для усіх присутніх та й для самої судді, з’ясовується, що перший заступник прокурора Житомирської області О.Білошицький своєю постановою від 15.03.2017 року скасував постанову про закриття кримінального провадження відносно [вбитого] Сергія Помазана та направив справу для продовження досудового розслідування.




(фото з сайту: http://www.pda.zhitomir.info/news_151803.html)

Підставами для цього Олексій Білошицький назвав «не забезпечення виконання постанови прокурора про проведення слідчих дій на іншій території» та «не долучено відповідь на запит скерований до відділу державної реєстрації Києво-Святошинської районної державної адміністрації».

Та нехай, є певні, на думку прокуратури, недоліки досудового слідства, їх необхідно усунути, а після усунення прийняти об’єктивне та законне рішення.

26.04.2017. Житомир. Головне управління Національної поліції Житомирської області.

Цього дня захисники [вбитого] Сергія Помазана починають ознайомлюватися із матеріалами досудового розслідування яке … чомусь завершено, а самого Помазана вже обвинувачують у вчиненні злочинів і справу передають до суду.

Ознайомившись із справою, з’ясовується що дійсно 15 березня 2017 року постановою першого заступника прокурора Житомирської області Білошицького О.В. скасовується постанова прокурора Житомирської місцевої прокуратури Волківського І.Ю. від 23.06.2016 року про закриття кримінального провадження відносно [вбитого] Сергія Помазана.

Того ж 15 березня 2017 року прокурором Житомирської місцевої прокуратури Момот Д.П. невідомо кому (не вказаний адресат) подається клопотання про продовження строку досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні до 15.04.2017 року.

А вже 15 березня 2017 року постановою першого заступника Генерального прокурора України Сторожука Д.А. це клопотання задовольняється, продовжується строк досудового розслідування до семи місяців - до 15.04.2017 року.

Тобто, більше тридцяти томів кримінальної справи з блискавичною швидкістю лише за один день долетіли із Житомира до Києва та були повністю вивчені заступником Генерального прокурора Дмитро Сторожуком.


(фото з сайту: https://gromnaglyad.com.ua/kak-zashhitit-svoe-imya-i-biznes-ot-psevdoaktivistov-iz-stop-korrupcii/)

Невже минулий колекторський та адвокатський досвід допоміг Дмитро Сторожуку з такою блискавичною швидкістю розібратися з величезним кримінальним провадженням та прийняти виважене рішення?

Можливо, але є одне «але». Стаття 295 Кримінального процесуального кодексу України передбачає, що за п’ять днів до подання на розгляд клопотання про продовження строку досудового розслідування, це клопотання повинно бути вручене підозрюваному та його захиснику. Якщо захист надасть заперечення, вони обов’язково долучаються до подання і розглядаються разом з ним.

В свою чергу, захисники [вбитого] Сергія Помазана стверджують, що жодних клопотань від слідства, крім повідомлення про завершення досудового розслідування - вони не бачили. А всі ці таємні клопотання та секретні постанови про їх задоволення грубо порушують право на захист [вбитого] Сергія Помазана.

Редакція газети звернулася із відповідними запитами до прокурора Житомирської області Війтовича Л.М. та першого заступника Генерального прокурора України Сторожука Д.А., але відповіді на них так і не отримано.

15.11.2017. Київ. Апеляційний суд Київської області.

3 жовтня 2017 року Києво-Святошинський районний суд визнавши обвинувальний акт щодо [вбитого] Сергія Помазана, таким що не відповідає вимогам закону, повернув його до прокуратури Житомирської області.

З’ясувалось, що обвинувальний акт являє собою набір абзаців стандартних фраз, виразів, цитат з законів, а також декілька вирваних з кримінальної справи уривків, які не пов’язані одне з одним.

Інкримінуючи [вбитому] Сергію Помазану вчинення злочину передбаченого ч. 2 ст. 364-1 КК України прокуратура не змогла навіть зазначити повноваження, якими він зловживав, як службова особа юридичної особи приватного права; даних про юридичну особу приватного права всупереч інтересам використав свої повноваження.



В першій інстанції, рейдер Олексій Іванов спробував застосувати тактику криків, істерик та сліз, які  так гарно спрацьовували в районних судах на житомирщині, але вона не спрацювала.
На засідання апеляційного суду Іванов не прийшов, лише його адвокат. Можливо тому, що відсутні прийнятні та законні аргументи, можливо тому що не має панібратських стосунків із суддями і не можна нічого «вирішити».



(фото з засідання)

Це засідання показало неспроможніть органів прокуратури підготувати обвинувачення [вбитому] Сергію Помазану. На елементарні запитання щодо дії в часі інкримінуємих статей, суті нібито вчиненого злочину ні прокурор, ні представник потерпілого відповісти не змогли.

Апеляційний суд Київської області підтримав повернення обвинувального акту до прокуратури Житомирської області на доопрацювання.

Станом на час написання цієї статті захисники [вбитого] Сергія Помазана не мають жодної інформації про рух справи. Можливо прокурори знову пишуть свої таємні клопотання та постанови намагаючись хоч якимось чином виправити ситуацію.