четвер, 6 лютого 2020 р.

Чи ліквідні вибори ректора ХМАПО?

В Харківській медичний академії післядипломної освіти назріває вибухонебезпечна ситуація. До виборів ректора вишу (які призначені на завтра, 7 лютого) не допущені троє основних кандидатів:
 
Олег Короп
Це - професори, доценти, досвідчені і відомі в наукових кругах керівники.
Натомість в крісло ректора, спускають кандидатуру Богдана Федака – колишнього керівника Харківського «облдздраву» (лікар був засуджений та відбував 2 роки за зловживання посадовим становищем).
Така, майже монопольна, кадрова ситуація утворилася через дії посадовців Міністерства охорони здоров’я – повідомляють джерела в ХМАПО.
«Маємо намір голосувати проти усіх нав’язаних нам міністерством кандидатур, - каже завкафедрою (попросив не називати його через можливі проблеми на роботі), - Тому що змушують голосувати за Федака або Касьянову. Перший – судимий за продаж дітей за кордон. Друга -  просто технічний кандидат, педагог за освітою. А це для медичної академії, яка вдосконалює професійних лікарів -  не припустимо».
Ініціативна група академії звернулася із зверненням до преси, представників системи охорони здров’я та президента України:
«Не дивлячись на те, що нове керівництво Харківської обласної державної адміністрації порадило Богдану Федаку звільнитись із посади директора Департаменту охорони здоров’я, керівництво МОЗ, в особі заступника міністра Дмитра Коваля, просувають Федака» - йдеться у зверненні.
 «Представники МОЗу затягнули з реєстрацією кандидатів, а тепер відмовляють у праві на чесні вибори посилаючись на статтю 42, - кажуть в академії, - Хоча, згідно положенням цієї статті, кандидати з автобіографічними епізодами як у Федака – не допускаються до посад.
В розмові кандидат Богдан Федак заявив, що навіть якщо вибори ректора академії через затримку не відбудуться – його (Федака –ред) призначать з МОЗу виконуючим обовязки ректора ХМАПО. На чому грунтується така впевненість? Невже МОЗ надавав такі гарантії людині, яка відбувала термін увязнення? В це важко повірити!»
«Справа дітей»1997 року. Богдана Федака притягли за фактичну торгівлю дітьми за кордон, про це повідомляє ряд видань, зокрема - «Українська правда».
Претенденти, які мають взяти участь у конкурсі на заміщення посади ректора звернулися з позовами до окружного адміністративного суду. Сподіваються, що дату виборів призначать лише після вирішення конфлікту в суді.

Немає коментарів:

Дописати коментар