пʼятницю, 12 червня 2020 р.

Бердянськ. Суд. Сармат

    Суддів звинувачують часто: в упередженості, заангажованості, підкупності. До суддів відносяться двояко особливо у кримінальному провадженні, часто забуваючи про принцип змагальності у процесі, про підготовку матеріалів до передачі до суду, про, можливо, слабу кваліфікацію інших учасників процесу. 

    Днями судді Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Олена Вірченко, Лариса Богомолова і Олена Дністрян звернулись до Вищої ради правосуддя та до Генерального прокурора з повідомленням про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя. 

    За даними порталу/sud.ua/  стало відомо, що у вказаній колегії суддів перебуває справа по звинуваченню групи осіб у вбивстві місцевого активіста Віталія Олешко "Сармат", якого було застрелено 31 липня 2018 року. 

    На лаві підсудних перебуває декілька осіб. 

    29 травня 2020 року відбулось чергове засідання під час якого, після ретельного вивчення письмових матералів, як доказувальної бази, по справі; допиту свідків; колегія прийняла рішення щодо обрання запобіжного заходу відносно чотирьох обвинувачених: Сегеді Михайлу, Ломаці Миколі, Обухову Олександру, Владимиркову Максиму -  цілодобовий домашній арешт. Замість тримання під вартою. 

    Таке рішення суддів сколихнула громадскість. Влаштований мітинг місцевими активістами ставив під сумнів вміння суду визнавати закони, вимагали пояснень від голови суду. Припускали, що судді отримали хабаря через це активісти дозволяли собі нецензурну лайку. Розлиття крові перед входом до приміщення суду та спробу підпалити шини мало б ще більше налякати суддів та змусити їх змінити своє рішення. 


    У своєму повідомленні до Вищої ради правосуддя судді написали, що вважають вказані дії порушенням гарантії незалежності суддів та що подібні дії підривають авторитет правосуддя. 

    Наразі питанням захисту суддів у цій історії буде розбиратись Вища правосуддя. 

    Та питання масового впливу на суддів залишається відкритим. Часто натовп обирає останню інстанцію вирішення питання правосуддя для тиску. При цьому абсолютно забуваючи про те, що правоохоронні органи можуть "недопрацювати" у розгляді кримінальної справи до передачі матеріалів до суду чим у свою чергу "користуються" адвокати. 

    Всім має бути по совісті. #Сектор_Життя


Немає коментарів:

Дописати коментар