вівторок, 8 грудня 2020 р.

Як поновитись на посаді

 

Шостий апеляційний адміністративний суд

виніс чергове та остаточне рішення кадровому «бєспрєдєльному» флешмобі

на користь головного юриста Держгеонадр Крістіни Браіловської,

визнавши бездіяльність Держгеонадр щодо непоновлення її на посаді.

Чиновникам Держгеонадр недвозначно пояснили, що «поновлювати» державних службовців

на неіснуючій посаді неможна, оскільки це суперечить не тільки закону, але й здоровому глузду.

Рішення суду прийнято у справі спрощеного провадження, тому не підлягає касаційному оскарженню.

Правда і закон взяли верх. Юриспруденції в Україні бути.

 

Повністю втративши прострацію, чинний директор Юридичного департаменту Сергій Губа , який обіймає посаду незаконно, подав касаційну скаргу на рішення суду, яке винесено в спрощеному провадженні та оскарженню не підлягає. Цікаво, на що саме розраховують відомі на всю Україну «борці з корупцією»: що Верховний Суд відкриє касаційне провадження там, де воно не підлягає відкриттю, та ще й на додаток пропише в рішенні суду, що непоновлений чиновник повинен повторно доводити в суді своє право на поновлення, продемонструвавши апогей вибіркового правосуддя, знищивши в хлам судову практику та поправши всі права людини, закріплені українським законодавством та міжнародними конвенціям?

Креативно,сюрреалістично, проте малограмотно.

За фактом незаконного звільнення чиновниці щодо екс-Голови

Держгеонадр ініційовано кримінальне провадження.

Рішення суду про поновлення на посаді, яке підлягає негайному виконанню, проголошене Іменем України, не виконується «відреформованими» Держгеонадрами 11 місяців.

За фактом ініційовано відповідне провадження.

 

Завершено один з найскладніших кадрових процесів в Державі. Юрист Крістіна Браіловська довела, що без наявності будь-якого адміністративного тиску законом порушників можна поставити на місце.

Згідно з рішенням ОАС м. Києва від 24.02.2020 у справі № 640/18993/19 Браіловську Крістіну було поновлено на посаді начальника Юридичного управління. Це рішення було залишено в силі судом апеляційної інстанції, а касація відмовила у відкритті через відсутність підстав для оскарження. Оскільки розгляд справи здійснювався в порядку спрощеного провадження. Всі рішення суду у цій справі касаційному оскарженню не підлягають, що визначено відповідною ухвалою Верховного Суду України від 23.07.2020.

Ухвала

Тобто чиновниця виграла всі три інстанції про поновлення на посаді.

Нагадуємо. Екс-керівником Держгеонадр Олегом Кирилюком, звільненим за корупцію, проти чиновниці з метою незаконного відсторонення, звільнення, переслідування та тиску з особистих мотивів було ініційовано два штучних дисциплінарних провадження, що встановлено рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду від 15.10.2020 у справі № 826/15538/18. Суд касаційної інстанції цілком правомірно не знайшов підстав для його касаційного оскарження та ухвалою від 02.12.2020 у справі № 826/15538/18 підтвердив факт грубого порушення прав Позивача.

Раніше про ці обставини ми повідомляли у статті від 02 листопада 2020.

В період відсутності Браіловської К.Е. на робочому місті було навмисно змінено штатний розпис і замість посади начальника Юридичного управління введено посаду директора Юридичного департаменту. Штатний розпис Держгеонадр, де існувала посада начальника Юридичного управління, визнано таким, що втратив чинність.

Згідно із законом, судовою практикою, вимогою державного виконавця, висновками експертиз, європейською практикою поновлення в таких випадках здійснюється шляхом введення до чинного штатного розпису скороченої посади або шляхом поновлення на рівнозначній посаді.

Держгеонадра станом на даний час рішення суду не виконали та більше того, аби усунути сильного суперника від можливості повернення на робоче місце, керівництво вдалось до формальних кадрових маніпуляцій.

Її було «поновлено» на неіснуючій посаді, тобто на посаді, якої нема. Головний юрист служби Сергій Губа, який на даний час обіймає цю посаду, даючи Роману Опімаху цей наказ на підпис, «забув» йому повідомити, що це службове підроблення. Що поробиш – своя сорочка ближча.

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду (Костюк Л.А., Кобаль М.І., Бужак Н.П.) зрозумілим законним рішенням припинила цей кадровий колапс, визнала протиправною бездіяльність Голови Держгеонадр Романа Опімаха щодо невиконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва в частині поновлення Браіловської Крістіни Едуардівни на посаді.

Колегія суддів чітко зазначила, що рішення Окружного адміністративного суду м. Києва фактично не виконано.

Колегія чітко зауважила, що у разі скорочення посади, на якій працював незаконно звільнений працівник, для виконання рішення суду роботодавець повинен поновити працівника на рівнозначній посаді або внести відповідні зміни до штатного розпису.

Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Верховного Суду України.

Обставина один раз встановлена судом не підлягає повторному доведенню. Право на поновлення на посаді згідно чинного штатного розпису вже доведено судом касаційної інстанції.

Зазвичай такі речі в суді доказувати не треба, вони очевидні і зрозумілі.

Це повністю співпадає з позицією державного виконавця та Висновком науково-правової експертизи НАН України.

Іншої позиції тут бути не може. Закон є закон.

2 вимоги, штраф

 
Оскільки в цьому випадку наявна рівнозначна посада директора Юридичного департаменту, поновлення в цьому випадку може бути здійснено в один єдиний спосіб - шляхом звільнення особи, яка на даний час обіймає рівнозначну посаду директора Юридичного департаменту згідно чинного штатного розпису на підставі пункту 6 статті 40 КЗпП України (у зв'язку з поновленням на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу) та поновлення на цій посаді Браіловської К.Е. як незаконно звільненого працівника.

Представник Відповідача в судовому засіданні визнала, що фактичний допуск Браіловської К.Е. до виконання посадових обов'язків не відбувся, в неї немає і не може бути посадових обов'язків, робочого місця та підлеглих осіб в управлінні, оскільки посади, на яку її ніби-то «поновлено», не існує.

Відповідь на всі питання у представника Держгеонадр була одна – «Браіловська не з'являється». Виникає цілком слушне питання, куди вона в принципі має з'являтись: посади, на яку її «поновлено» в штатному розписі не існує, робочого місця та посадових обов'язків відповідно немає, підлеглі переведені в чинний штатний розпис у рівнозначний підрозділ (до якого Бріаловську К.Е., власне, і має бути поновлено), заробітна плата не нараховується. Чи, можливо, вона має сидіти в коридорі «на табуретці»? Із заробітною платою окреме питання, оскільки нараховуватись на неіснуючу посаду на державній службі вона в принципі не може.

Також виникає питання, хто ж така Крістіна Браіловська, що через неї готові були зламати всю судову практику в країні та заново прийняти Кодекс адміністративного судочинства без правових принципів.

Раніше ЗМІ розповідали історію звільнення керівника юридичної служби Держгеонадр Крістіни Браіловської. До речі, саме вона є автором та розробником проекту електронних торгів на користування надрами, які підняли престиж геології в цілому та приносять бюджету мільйонні статки, про що знають всі. Проте деякі «талановиті» діячі вважають за можливе на чужих здобутках побутувати собі піар-компанію.

Юрист 13 років працює в галузі екології та геології. Є автором та розробником практично всіх дерегуляційних ініціатив в галузі.

Підстав для її звільнення у попереднього керівника Держгеонадр Олега Кирилюка не було. Тому він вдався до підкидання до кабінету грошових коштів (які вона випадково знайшла сама в шухляді столу), взлому особистого кабінету і викидання з нього особистих речей, тримання рік під штучними дисциплінарними провадженнями, які завершились  нічим.

Цей «видатний» діяч роками не вилазить з НАБУ. Допрацювався.

Раніше ми повідомляли про постанову Шостого апеляційного адміністративного суду, яка розставила крапки над «і» у справі ініціювання штучних дисциплінарних проваджень на підставі наклепів щодо Крістіни Браіловської та грубого порушення закону під час оціювання її щорічної діяльності.

Поступове вигравання Крістіною Браіловською судових процесів та усвідомлення факту неможливості її ушкодження призвело до повної шизофренії та банальної помсти у учасників процесу. Їй погрожували штучним криміналом, ламали салон авто, ставили за нею «ноги», взламували інтернет-сигналізацію. Про все це було повідомлено правоохоронні органи.

Не дивлячись на те, що група бєспрєдєльщиків, що не давала спокою державним установам та професійним людям, яку відсунули від смачного корита в Держгеонадрах, на чолі зі «смотрящим» Олега Кирилюка Олегом Поповим в прямому сенсі бігала за кожним її папірцем вже два з половиною роки, і судячи з характеру деяких незаконних маразматичних рішень скрізь сувала хабарі, процес наведення ладу та відновлення справедливості успішно завершено.

За фактом незаконного звільнення чиновниці щодо екс-очільника Держгеонадр Олега Кирилюка ініційовано кримінальне провадження.

Аналогічне кримінальне провадження ініційовано щодо чинних посадовців Держгеонадр  за фактом невиконання рішення суду про поновлення на посаді та внесення до документів недостовірних відомостей.

Очевидним є факт, що на юриста оточення «джентельменів», що працюють або «опікуються» Держгеонадрами декілька років підряд намагались «злити» те, що взагалі не належало до її повноважень, та за рахунок неї пояснити свій повний провал в роботі. А отримавши відмову в підписанні чергового абсурдного або безграмотного документа, або написанні «висновку» з питань, що взагалі не належали до її компетенції, для того, щоб, наприклад, підкласти його до матеріалів вже відкритих кримінальних проваджень, аби «відмити» за рахунок неї у такий «порядний спосіб» когось «потрібного», починали гуртом виливати на неї тонни «джентельментського» бруду.

Наприклад, одного з таких чиновників, якому вона мала «принести себе в жертву» у зв'язку з тим, що він деякими «діячами» «планувався на Голову Держгеонадр», чотири місяці переховували в пгт. Білогородка, оскільки щодо нього правоохоронними органами готувалась підозра. 

Враховуючи її компетентність, номер на тему «гуртом і батька легше бити» не пройшов.

Проте ця історія є одним з достовірних прикладів безладу та систематичної брехні, яка багато років триває в цій установі.

 

Нагадуємо, в конкурсному відборі на посаду Голови Держгеонадр було два основних найголовніших претендента – Роман Опімах та Крістіна Браіловська. Після першого туру конкурсного відбору, засідання комісії раптово було перенесено на два тижні.

Впродовж цього строку в мережі Інтернет щодо Крістіни Браіловської було опубліковано близько 200 статей неправдивого змісту з відвертою вимогою до керівництва Держави призначити на посаду Романа Опімаха, а не її. Її пов'язували з олігархатом, та програшем судових справ "на користь олігархів".

При чому різні статті пов'язували з різними олігархами, здебільшого конкурентними між собою. Також дісталося іншому учаснику конкурсного відбору Ярославу Погорєлову.

Як з'ясувалось, людиною олігархату виявився сам Роман Опімах, оскільки обіймав посаду виконавчого директора Асоціації газовидобувних галузей, до складу якої входять компанії, що належать тим самим олігархам.

Зі змісту відкритого листа Браіловської виявилося, що її вже півтора року немає на робочому місті, оскільки від посади вона була незаконно відсторонена, суд по АЕСУ, який вона нібито програла вона насправді виграла. З приводу "розробленої нею схеми видачі дозволів через суди" взагалі фейк, оскільки чиновниця систематично інформувала керівництво служби з приводу порушення управлінням надрокористування порядку та строків розгляду документів, що не мало наслідком жодної реакції.

Ця інформація навіть не висмоктана з пальця. Вона повністю неправдива.

Коли наклеп не дав жодного результату і позиції Браіловської тільки посилились, а конкурсна комісія відверто розказала своє позитивне враження від претендентки на посаду (на попередньому конкурсному відборі за кількістю набраних балів Браіловська зайняла друге місце), склад конкурсної комісії вночі напередодні другого етапу конкурсного відбору було змінено. Тобто розпочинала конкурс одна комісія, завершила інша, що є грубим порушенням закону.

Браіловська за результатами перших трьох турів набагато випереджала суперників, не дивлячись на те, що питання повністю дублювали презентації Романа Опімаха, розміщені на веб-сайті Асоціації, де він працював раніше.

За останню професійну відповідь найсильнішій учасниці конкурсного відбору було поставлено нуль (ніби вона здала порожні аркуш, що не відповідає дійсності), аби не допустити її до співбесіди. Висновки незалежної експертизи оцінюють надану відповідь як дуже високу, з урахуванням того, що на відміну від деяких інших учасників конкурсу суті питань винесених на розгляд завчасно не знала.

Конкурсні роботи виконувались різним шрифтом та різним оформленням, аби зручніше можна було виявити роботи претендентів. Звичайно, з усього вбачається, що автор електронних торгів та практично всієї нормативної бази у сфері надрокористування, з принциповою життєвою позицією щодо не візування незаконних документів, через яку її було відсторонено від посади, без тіні негативу в біографії, незалежна від олігархів та кланових груп, конкурс виграла, проте тактовно промовчала та місцем вона усвідомлено поступилась.

Моральний бік ситуації з конкурсом та подальшими діями Опімаха з її поновленням на посаді ми не коментуємо. Виникає питання, чому стільки галасу навколо звичайної посади керівника юридичної служби в звичайному центральному органі виконавчої влади?

Чому було витрачено колосальний фінансовий, медійний та адміністративний ресурс щодо звичайного керівника середньої ланки? Мабуть, в цій службі дійсно професіонали, які щось розуміють, просто були зайві та не потрібні.

Тобто на даний час рішення суду про поновлення на посаді, яке підлягає негайному виконанню, проголошене Іменем України, не виконується чиновниками Держгеонадр протягом 11 місяців. Не дивлячись на його наявність та очевидність, чинного одіозного очільника Юридичного департаменту Сергія Губу, який на даний час незаконно обіймає цю посаду, доведеться в переносному сенсі цього слова виймати з крісла «кесарево розтином». Перебуваючи в повній прострації, Сергій Губа не дивлячись на наявність рішень судів трьох інстанцій, проведене журналістське розслідування, вимогу державного виконавця, штраф, постанову Шостого апеляційного адміністративного суду, яка зазначила чиновникам, що поновляти державного службовця на неіснуючій посаді неможна, продовжує нахабно писати на Національну поліцію України, Державну виконавчу службу та інші інстанції відписки маразматичного змісту про те, що Браіловську К.Е. «поновили на посаді» (якої в штатному розписі немає), та вона «не з'являється», що вказує на явне неприховане бажання в обмін на посаду підставити свого керівника, оскільки підтверджують факт вчинення службового підроблення. Ситуація Романа Опімаха в невиконанні рішення суду погіршується особистими мотивами, оскільки два чиновника одночасно брали участь в конкурсному відборі та претендували на одну посаду.

Раніше ЗМІ повідомляли, що креатура Романа Опміаха Сергій Губа, який незаконно обіймає посаду керівника юридичної служби, за півроку своєї «діяльності» на посаді вже практично добудував декілька-поверховий маєток в Нових Петрівцях.

Також на даний час надрокористувачі, як і раніше, незалежно від присутності Браіловської в Держгеонадрах, масово та систематично подають до суду, оскільки вважають своє право порушеним, вказуючи в підставах для задоволення позову  недотримання процедури та строків розгляду документів профільним підрозділом з надрокористування, який Браіловська не очолює та не очолювала.

Проте чинний очільник Юридичного департаменту Сергій Губа апеляційні та касаційні скарги в цих випадках, на відміну від Браіловської, подає вибірково, керуючись упередженою силою кількості переконання. Ці суди масово програються.

Проведена аналітика роботи Держгеонадр протягом останніх декількох років в цілому зайвий раз доводить, що всі статті щодо неї стосовно «навмисного програшу судових справ», опубліковані напередодні конкурсного відбору, мали виключно замовний зміст, а їх інформація була виключно недостовірною.

На фоні всього масиву наявної інформації, виправдання Романа Опімаха про те, що він не виконує рішення суду через те, що вона «програла суди» виглядає вже просто по-дитячому смішно. Краще в цій потворній ганебній ситуації просто промовчати.

В Державі діє закон. І якщо чинний очільник Держгеонадр його поважає, він повинен виконати рішення суду, і на цьому крапка.

Чому в Україні зупинений процес геологічної розвідки, чому в Україну не залучаються іноземні інвестиції, а вся робота зведена до популізму на фоні систематичних порушень закону, чому триває безсистемний хаотичний продаж майна, чому ці начебто на перший погляд перспективні стіни за 25 кілометрів обходять професіонали, чому кожний новий керівник слабший та більш несамостійний, ніж попередній, і яким чином це впливає на загальну економічну ситуацію в країні? Владі є над чим замислитись. Далі буде…

Немає коментарів:

Дописати коментар