четвер, 27 червня 2024 р.

Справа про розкрадання гуманітарної допомоги

Дніпро. Здавалося б, звичайне засідання. Але перше, що дається в знаки, так це абсолютна заборона на зйомку процесу. При чому відбувається відеоконференцзв'язок з двома підсудними, відповідно - відеозапис засідання. Суддя Татарчук Лариса Олексіївна у своєму рішенні категорична. 

 Гаразд. Давайте спробуємо розібратись, а що ж це за справа така у нас розглядається?!  

Категорія справи відноситься до кримінальних правопорушень у сфері господарської діяльності; незаконного використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги. Відповідно до частини 3  статті 201-2 кримінального кодексу України.  

Якщо коротко - продаж військової гуманітарної допомоги. 

На лаві підсудних троє. Всі вони під особистим зобов'язанням. Тобто вільні у своєму пересуванні але зобов’язані повідомляти про свої переміщенняя. Суддя настільки лояльна до них, що навіть дозволяє подорожувати країною. Прокурор не заперечує. Та й, взагалі, прокурор у процесі дуже млявий та, здається недоречним. Адвокати не з безоплатної допомоги. Підсудні офоційно не працевлаштовані, та деякі з них мають неповнолітніх дітей.  

А справа то у чому? Підсудні тривалий час "наживались" на волонтерці. Поки весь світ допомогає чим може, вказані особи продавали військовим те, що мали віддавати. Підсудні не вважають свій вчинок ганебним чи недоречним. Життєво. 

Під час судового засідання суддя Татарчук дозволяє підсудному Тімохіну виїхати до наступного засідання, майже місяць, в іншу область підзаробити. І навіть доброзичливо нагадує зайти до неї в кабінет отримати довідку про кримінальне провадження для перетину брокпостів.  

Чи не суперсхема ухилення від мобілізації?  

У процесі розглянули клопотання про продовження запобіжного заходу - зпродовжили. Адвокати не стали очікувати винесення ухвали і втікли з зали судових засідань раніше. Розуміємо. Спека була шелена і вікна закриті. 

Справа про розкрадання гуманітарної допомоги не одинока у Дніпрі. Лише за минулий рік до редакції було звернення від трьох міжнародних та Європейських організацій щодо розслідування розкрадання.  

Тому крапку у цій справі ставити зарано.  

 

Справа   932/743/23 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар