середа, 12 липня 2023 р.

Штучний інтелект і "тіньові бібліотеки" як привід звернутись до суду

Митці словесного жанру США відстоюють свої права у суді проти штучного інтелекту ШІ.

Не так давно нас охопила лихоманка з перевірки здібностей ШІ. Випробовували хто як міг. Перевіряли, кого і як може замінити штучний інтелект. Аж поки це не порушило права інтелектуальної власності. 

Шойно стало відомо, що OpenAI та Meta частково навчались на матеріалах захищених авторським правом. З’явився привід звернутись до суду. Таким чином до відділення Сан–Франциско  Окружного суду США Північного округу Каліфорнії було подано колективний позов.

Попередньо юристи позивачів  Джозеф Савері та Метью Баттерик вже звертались до суду щодо порушень права інтелектуальної власності проти Github та Stable Diffusion, але там рішень поки що немає.

Другим за тиждень є позов від 7 липня 2023 року проти OpenAI та першим зі знаменитостями у якості позивачів, включаючи коміка Сару Сільверман. Позивачі стверджують, що ці компанії незаконно копіювали та використовували матеріали, захищені авторським правом, для навчання своїх програм штучного інтелекту.

У судовій справі позивачі стверджують, що штучний інтелект отримав копії творів із незаконних «тіньових бібліотек» в інтернеті для навчання. Технологічні гіганти ще не відповіли на претензії щодо порушення авторських прав ШІ.

Раніше гільдія авторів, що представляє письменників, закликала керівників OpenAI, Alphabet, Meta, Stability AI та IBM «отримати згоду та подати справедливу компенсацію авторам за використання захищених авторським правом матеріалів у навчанні ШІ».

А що там із ШІ в Україні?

Нагадаємо, що однією із перших почала боротись за порушене авторське право в Україні це письменниця Євгенія Гапчинська, але на нашу думку, то виглядало більше як шахрайська схема.

 

 за матеріалами NYT

 

Немає коментарів:

Дописати коментар