понеділок, 5 квітня 2021 р.

НАБУ і ВАСУ - правова панацея, чи таки фахівці з Ping-Pong? (ІІ частина)

 


У першій частині публікації НАБУ і ВАСУ - правова панацея, чи таки фахівці з Ping-Pong?  наша редакція висвітлювала перекидання і відверте не бажання порушувати кримінальну справу «новоствореними антикоррупціонерами», такими як НАБУ та Антикорупційний суд. Підставою для цього стало випадково потрапивши в поле зору редакції деревообробне підприємство з амбіційною назвою  ТОВ "ЧЕРКАСЬКИЙ ТУРБОРЕМОНТНИЙ ЗАВОД" (ТОВ «ЧТЗ»), діяльність якого вже була предметом для розгляду наших доблесних правоохоронців. Як кажуть, була та загула, схоже на те, що питання «порішали».

Інформація, на яку натрапив автор, дуже впевнено наводила на думки про наявність так званого «схематозу» у сфері лісопереробної діяльності, з «бабернадцятої» спроби, тричі перехрестившись два різних суди ЗОБОВ’ЯЗАЛИ дуже «перерекламоване» Національне Антикорупційне Бюро України (НАБУ) почати кримінальну справу (внести відомості до ЄРДР) – ну хоч за це їм обом щира повага. Але не так сталося як гадалося.

Детектив НАБУ такі вніс відомості до ЄРДР не за статтями, що передбачають розтрату державного майна або заволодіння ним посадовцем, а за п. 1 ст. 246 КК України, тобто незаконна порубка або зберігання дерев. І не групою осіб, а одноособово!

 

Детектив НАБУ припускає, що без відому осіб на яких покладено охорону лісу, була скоєна незаконна порубка лісу на суму більше 7 000 000 грн – лише у одному випадку. І зроблено це - одноособово. Акцентуємо(!) не про яку незаконну порубку у Заяві про злочин справа не йде, це особисте припущення детективів. А от про розтрату держмайна справа у заяві йшла та детектива це не зацікавило.

 

Ще нас зацікавили деякі дрібнички.

Як вказувалось вище з «бабернадцятої» спроби ми добились щоб суди зобов’язали славнозвісне НАБУ виконати свою роботу - хоча б почати слідство.

Вважаємо, що треба окремо звернути увагу на наступне.

На виконання ухвали (https://reyestr.court.gov.ua/Review/92179324) слідчого судді Солом’янського районного суду м. Києва по справі № 760/21315/20  відомості до ЄРДР № 52020000000000688 детективом НАБУ внесені 28. 10. 2020

А на виконання ухвали слідчого судді Вищого антикорупційного суду по справі № 991/8610/20 (https://reyestr.court.gov.ua/Review/92468390) згідно якої також визнано ухилення детективів НАБУ від виконання своїх обов’язків, та зобов’язано почати слідство відомості до ЄРДР № 52020000000000710 детективом НАБУ внесені 04. 11.2020.

Тепер уважно: між номерами різниця в 20 номерів. Тобто за тиждень було відкрито 20 кримінальних справ. Ще раз! 20 відкритих справ за робочій тиждень на всю Україну! 28. 10. 2020 це середа і 04. 11. 2020 це теж середа. Ніяких великих свят на той час не було, лише субота та неділя. ВСЕ!

Цікаво, скільки кримінальних справ починає пересічний райвідділ поліції, скажемо у Черкаській або Київський областях за аналогічний відрізок часу?

А це на всю Україну і лише тільки після того, як їх зобов’язав це зробити суд.

Питання задане вкінці попередньої статті стає ще більш актуальним, якщо справа не має розголосу або політичного лобі, вона підслідна виключно дільничному інспектору? Системи почнуть системно працювати не на власну користь або за телефонним дзвінком з гори, а просто пра-цю-ва-ти? Скільки ж їм треба за це платити?

 

Жжжжжжж підтвердили лісопилки по всієї Україні.

 

І тільки невеликі залишки стародавніх Українськіх лісів похмуро понурили свої крони.

 

 

Владислав Бур

Немає коментарів:

Дописати коментар